Керувати транспортом тут готуються ще зі шкільного віку
Технічна творчість гуртків станції юних техніків дуже різнопланова й розвивається у різних напрямках. Чимало дітей щороку знаходять тут собі натхнення і його реалізацію, обираючи гурток (собі) до смаку й особистими уподобаннями. При цьому ще у молодшому шкільному віці мають можливість отримати унікальні навички – такі як конструювання, вміння водити авто чи ремонтувати побутові прилади.
– Ми їздимо на гурток на велосипедах. Скоро день стане коротшим й почне раніше сутеніти, тому ми робимо світлодіодні фари, щоб їздити по темноті, – зазначили Віра Єрмоленко і Настя Соленок.
Окремим напрямком роботи гуртка є ремонт побутових приладів. Вже на першому році занять вихованці можуть полагодити праску чи радіоприймач. Гуртківці з більшим досвідом виготовляють достатньо складні прилади – такі як сигналізатори витоку газу чи води. Можуть зробити й електронного сторожа, що оповіщує, і який з вмонтованого мобільного попередить господаря оселі про те, що хтось зайшов у будинок.
– Окрім суто радіоелектроніки, діти отримують навички і з суміжних професій. Наприклад, щоб зробити корпус для приладу, треба навчитись тонкощів теслярських чи слюсарних робіт. А щоб отримати гарний зовнішній вигляд виробу, доводиться попрацювати трохи малярем і трохи дизайнером, – зазначив керівник гуртка Олександр Пилипенко.
– Саме так формується команда для перегонів. Початківці навчаються їздити, маневрувати, опановують простими надшвидкісними картингами, потім підростають і пересідають на більш потужні. Сьогодні маємо чотири машини, по дві у двох класах – з двигуном 72 і 125 кубічних сантиметрів. Нещодавно заклали раму нової машини, але ще міркуємо у якому класі її робити – збільшити парк наявних категорій чи замахнутися на 150 кубовий двигун, – поділився планами керівник гуртка Ігор Панасевич.
Картинг – справа вартісна. Якщо для швидкісного маневрування достатньо однієї машини, аби виступили дев’ять спортсменів, то правила перегонів вимагають на кожного учасника мати власну машину. Гуртківці намагаються справлятися власними силами в межах наявного фінансування, проте не відмовились би й від підтримки спонсорів і меценатів.
Окрім суто спортивної складової змагань, картингісти отримують ґрунтовні знання у сфері будови автомобілів, а ще здобувають добрі навички й упевненість при керуванні автомобілем на майбутнє. Зважаючи на сучасну тенденцію, коли авто стало дійсно засобом пересування, такі вміння знадобляться гуртківцям й у дорослому житті.